98 կողմ, 1 դեմ ձայների հարաբերակցությամբ խորհրդարանն ընդունել է Հրայր Թովմասյանի լիազորությունները դադարեցնելու հարցով ՍԴ դիմելու որոշումը
Ազգային ժողովը, հոկտեմբերի 4-ին շարունակելով հերթական նիստերի աշխատանքը, քվեարկությամբ ընդունել է նախորդ օրը քննարկված հարցերը:
Այնուհետեւ ԱԺ հաշվիչ հանձնախմբի նախագահ Վահագն Հովակիմյանը, ամփոփելով տեղի ունեցած քվեարկության արդյունքները՝ տեղեկացրել է, որ ՍԴ դատավոր Հրայր Թովմասյանի լիազորությունները դադարեցնելու հարցով Սահմանադրական դատարան դիմելու որոշման ընդունման քվեարկությանը մասնակցել է 101 պատգամավոր:  Քվեատուփում առկա քվեաթերթիկներից անվավեր են ճանաչվել երկուսը: 98 կողմ, 1 դեմ ձայների հարաբերակցությամբ որոշումն ընդունվել է:
Հիշեցնենք, որ որոշման նախագծի ընդունման համար անհրաժեշտ էր պատգամավորների ընդհանուր թվի ձայների առնվազն 3/5-ը:

Parliament Makes Decision of Applying to CC on Suspending Hrayr Tovmasyan’s Authorities with 98 for and 1 against Votes
On October 4, the National Assembly continued the work of the regular sittings and adopted by voting the items debated on the previous day.
Afterwards the Chair of the NA Accounting Committee Vahagn Hovakimyan, summing up the results of the voting informed that 101 deputies took part in the voting of making the decision of applying to the Constitutional Court (CC) on suspending the authorities of the CC Judge Hrayr Tovmasyan. Two out of the existing vote papers were recognized invalid. The decision was made with 98 for and 1 against votes.
Let remind that at least 3/5 of the votes of the deputies’ total number was necessary for the adoption of the draft decision.