98 կողմ, 1 դեմ ձայների հարաբերակցությամբ խորհրդարանն ընդունել է Հրայր Թովմասյանի լիազորությունները դադարեցնելու հարցով ՍԴ դիմելու որոշումը
Ազգային ժողովը, հոկտեմբերի 4-ին շարունակելով հերթական նիստերի աշխատանքը, քվեարկությամբ ընդունել է նախորդ օրը քննարկված հարցերը:
Այնուհետեւ ԱԺ հաշվիչ հանձնախմբի նախագահ Վահագն Հովակիմյանը, ամփոփելով տեղի ունեցած քվեարկության արդյունքները՝ տեղեկացրել է, որ ՍԴ դատավոր Հրայր Թովմասյանի լիազորությունները դադարեցնելու հարցով Սահմանադրական դատարան դիմելու որոշման ընդունման քվեարկությանը մասնակցել է 101 պատգամավոր:  Քվեատուփում առկա քվեաթերթիկներից անվավեր են ճանաչվել երկուսը: 98 կողմ, 1 դեմ ձայների հարաբերակցությամբ որոշումն ընդունվել է:
Հիշեցնենք, որ որոշման նախագծի ընդունման համար անհրաժեշտ էր պատգամավորների ընդհանուր թվի ձայների առնվազն 3/5-ը:

Парламент в соотношении голосов 98 - “за”, 1 – “против” принял решение о прекращении полномочий Г.Товмасяна
4 октября Национальное Собрание, продолжая работу очередных заседаний, голосованием приняло обсуждавшиеся в предыдущий день проекты законов.
Далее председатель Счетной комиссии НС В.Овакимян, обобщая итоги состоявшегося голосования, сообщил, что в голосовании по принятию проекта обращения в Конституционный суд по вопросу прекращения полномочий судьи КС Г.Товмасяна участвовал 101 депутат. В избирательной урне из имеющихся бюллетеней признаны недействительными 2.   В соотношении голосов 98 - “за”, 1 - “против” решение   принято.
К сведению, для принятия проекта решения необходимо было не менее   3/5 голосов от общего числа депутатов.